TotViața acvatică a fascinat specia umană de generații. În apele temperate, aceste femei ar fi putut fi privirea pentru ochii clorurați.

Iată o listă cu cele mai tari sportive înotătoare care pătrund prin inimile bărbaților:

1. Natalie Coughlin

Tot

Credit de imagine: pairody (punct) com

Prima femeie olimpică americană care a câștigat șase medalii în noua eră a Jocurilor și prima medaliată cu aur la 100 m spate la Jocurile Olimpice consecutive de vară, această tânără de 30 de ani este o legendă. Are 12 medalii la olimpiadă, cel mai bun la egalitate și 48 la general în competițiile internaționale. Absolventul de 5’8 Berkley a fost numit înotătorul NCAA al anului pentru trei ani consecutivi. Apoi a apărut în Sports Illustrated 2012 Swimsuit Edition.

2. Anastasia Davydova

Tot

Credit de imagine: leblogsports (punct) fr

Rusul în vârstă de 30 de ani este de cinci ori medaliat cu aur olimpic. În competițiile internaționale, ea nu a câștigat o singură dată, câștigând argint la Campionatele Mondiale din 2001. Evenimentele ei de concurs Duet și Echipa au fost gratuite și tehnice în categoriile combo și rutină. S-a retras în Jocurile de vară din trecut pentru a începe antrenorul.

3. & 4. Beatriz și Branca Feres

Tot

frecarea alcoolului pentru curățarea pantofilor

Credit de imagine: vezi (punct) apr (punct) com (punct) br

Acești gemeni identici în vârstă de 25 de ani sunt cei mai buni înotători sincronizați din Brazilia când nu sunt ocupați cu modelarea sau actoria. Premiați să concureze la Beijing în 2008, au omis-o și au debutat la Londra în 2012. Au fost instruiți în gimnastică și înot de la vârsta de trei ani.

5. Federica Pellegrini

Tot

Credit de imagine: yamamay (punct) com

Singura înotătoare italiană care a stabilit un record mondial în mai mult de un singur eveniment, această tânără de 24 de ani este, de asemenea, prima femeie care a rupt 4 minute pentru 400 m liber. De trei ori olimpian deține recorduri mondiale la 200m și 400m liber. La 16 ani, a fost cea mai tânără medaliată olimpică italiană individuală, câștigând argint la 200 m liber la Atena.

6. Stephanie Rice

Tot

cum arată bobcat scat

Credit de imagine: top2best (punct) com

Tânărul de 24 de ani este campion olimpic de 3 ori, toți trei urmând să participe la Jocurile din 2008, și înoată medley, fluture și freestyle. De asemenea, a deținut recorduri mondiale la 200 m și 400 m amestec individual.

7. Amanda Beard

Tot

Credit de imagine: mywallpapersite (dot) com

5'8 dublu medaliat cu aur a debutat la Atlanta în Jocurile de vară din '96, câștigând un aur și două argintii la vârsta de 14 ani. Americanul de 31 de ani a câștigat șapte medalii olimpice și a deținut recordul mondial de curse la sân 200 m . Cu un număr de 21 de medalii în competiții internaționale, ea a modelat pentru FHM, Playboy și Sports Illustrated Swimsuit Edition.

8. Flavia Delaroli

Tot

Credit de imagine: ro (punct) askalll (punct) com

Acest tânăr de 29 de ani este olimpic de două ori și deține un record național de freestyle. 5’9 brazilianul și-a asigurat, de asemenea, argintul la Campionatele Panamericane de 50 m.

9. Zsuzsanna Jakabos

Tot

Credit de imagine: s (punct) glbimg (punct) com

Ungurul de 6 metri a participat acum la trei olimpiade. Medley, freestyle și fluture sunt evenimentele preferate pentru acest tânăr de 23 de ani care concurează în evenimente individuale și de echipă.

10. Haley Cope

Tot

din ce sunt făcute sandalele

Credit de imagine: rantsports (dot) com

Americanul 5’10 a absolvit Berkeley, este medaliat cu argint la Atena ’04 și a câștigat opt ​​medalii la Campionatele Mondiale și chiar a deținut un record la 50 m spate. A apărut în ediția din septembrie 2004 a lui Playboy. Tânărul de 33 de ani conduce în prezent o academie de înot în Chico.

Scafandrii de adâncime caută resturi de comori, atunci când în mod clar a fost întotdeauna în piscină. O salutare cu trambulină înotătoarelor spectaculoase din această listă!