Fotbal

Memele Lionel Messi se înghesuie în rețelele de socializare după 6-1 din Argentina

În mod incontestabil cel mai mare fotbalist din toate timpurile, Lionel Messi s-a impus ca unul dintre cei mai influenți jucători ai echipei sale de-a lungul anilor. Tânărul de 30 de ani, în timp ce juca la Barcelona, ​​a câștigat cinci Ballon d'Ors - un record din toate timpurile pe care îl împarte cu cel mai mare rival al său, Cristiano Ronaldo.

Dar, în timp ce înregistrările și faptele sale de club sunt egale, Messi s-a străduit să-și reia succesul cu echipa sa națională Argentina. Atacantul mercurial a fost subiectul unor critici imense pentru eșecul său de a câștiga trofee majore cu Argentina. În timp ce Messi a decis chiar să se retragă din fotbalul internațional după înfrângerea Argentinei în finala Copa America din 2017, el s-a întors pentru a-și ajuta echipa să sigileze o progresie în Cupa Mondială 2018 cu un hat-trick strălucit în runda finală de calificare.

pantaloni de drumeții uscat rapid convertibil

Memes Messi se înghesuie pe Twitter după Argentina

Cu Cupa Mondială din Rusia care urmează să înceapă în iulie, Messi are probabil o ultimă lovitură pentru a-și reduce la tăcere și a-și atinge visul evaziv de a câștiga un trofeu major cu Argentina. Dar, ieșirea lor recentă împotriva Spaniei într-unul dintre meciurile amicale a fost departe de ceea ce v-ați aștepta de la o parte ca Argentina.

Confruntându-se marți seară cu La Roja, Argentina a primit o înfrângere nemiloasă cu 1-6 de către echipa Julen Lopetegui. Isco, rivalul clasic al lui Messi, a fost vedeta spectacolului, obținând un hat-trick, în timp ce Spania a făcut revolte la Estadio Wanda Metropolitano de la Atletico Madrid. Diego Costa, Thiago și Iago Aspas și-au luat numele pe tabela de scor, dar a fost al treilea gol al lui Isco - și al șaselea al Spaniei - în minutul 74, care a fost ultima pauză pentru Messi.

Urmărind de pe margine după ce și-a modificat coada în antrenament, Messi a părut prăbușit de spectacolul sumbru al echipei sale și la doar câteva minute după ce a văzut Argentina cum a cedat al șaselea gol al nopții, s-a ridicat și a părăsit stadionul. A fost cea mai grea înfrângere a Argentinei împotriva unui adversar european din 1958.

Argentina a cedat ultima oară de șase ori la înălțimea înaltă a orașului La Paz, când a fost învinsă cu 1-6 de Bolivia în 2009 - cu cea mai grea înfrângere înainte de a veni acum 60 de ani împotriva Cehoslovaciei la Cupa Mondială. Messi și-a exprimat dezamăgirea la plecarea timpurie, fanii fotbalului nu au pierdut timp în a-și împărtăși opinia pe social media.