Fotbal

Incidentul Samir Nasri și Jamie Vardy Headbutt are Twitter împărțit și nu putem ajunge

Pe fondul unui sezon frustrant în Premier League, Leicester City și-a recăpătat eticheta pierdută de mult timp de „eroi” în timp ce își continuă cursa de basm în Liga Campionilor. Triumful lor cu 2-0 din meciul secund cu Sevilla face cu siguranță că ostenelile sezonului lor par să merite.

Un loc în sferturile de finală al Ligii Campionilor este al lor și, deși înțelepciunea convențională nu a prezis că atunci când această egalitate a fost trasă, Foxii au sfidat o astfel de înțelepciune în mod palpitant în fața unei mulțimi de acasă care trebuie să fi crezut că au văzut deja totul.

Când jetoanele sunt scăzute și te străduiești să te întorci într-un meci, există anumite tipuri de jucători care se ridică la înălțimea lor. Își pot ridica echipele de la gât și le pot trage înapoi în meciuri, adesea prin forțele de voință și determinare.

Și, din păcate pentru Sevilla, există jucători precum Samir Nasri.

Nasri, care s-a alăturat echipei Sevilla împrumutat de la Manchester City vara trecută, a fost excelent pentru echipa sa până când și-a câștigat prostește un al doilea cartonaș galben pentru Vardy, în timp ce a rămas 15 minute din meci.

tipuri de noduri pentru frânghii

Sevilla avea 0-2 în jos la acel moment, dar cu siguranță nu au ieșit din concurs. Într-adevăr, dacă Steven N'Zonzi a marcat din penalty după cinci minute, meciul s-ar fi dus la prelungiri. Vizitatorii aveau nevoie să rămână compuși cu încă 15 minute de jucat, dar fostul arsenal a văzut ceața roșie și i-a costat scump.

Nasri a fost absolut criticat pe rețelele de socializare pentru idioțenia sa și este de înțeles. Și, Vardy nu a scăpat de criticile fanilor pentru rolul său în altercație. După cum au sugerat reluările, Vardy a luat masa de contact și abia a fost atins.