Fotbal

Cristiano Ronaldo îl batjocorește fără rușine pe Gareth Bale după performanța sa câștigătoare

Înaintea râvnitei finale a Ligii Campionilor din acest sezon, Cristiano Ronaldo și Mohamed Salah erau priviți ca jucători vedetă care ar putea întoarce valul în favoarea echipelor respective de la Kiev. Când Real Madrid și Liverpool au blocat coarnele, ieșirea lui Salah a fost întreruptă de o accidentare nefericită, făcându-i pe mulți să creadă că probabil a fost noaptea lui Ronaldo. Dar nu a fost.

Ieșirea lui Salah din teren a deschis șansele pentru Real Madrid, dar Ronaldo nu a fost clar la înălțime. A ratat o șansă crucială de a marca pentru echipa sa în minutul 74, după ce Andy Robertson a făcut un atac excelent pentru a-i nega pe portughezi. Era bine marcat și deseori se străduia să găsească spații în apărarea Liverpool.

Dar, în timp ce Ronaldo se chinuia să se ridice la nivelul facturării, coechipierul său Gareth Bale a depășit așteptările cu o performanță sublimă. Venind pentru Isco în minutul 61, Bale a restabilit avantajul Madridului cu o „lovitură de bicicletă” care a sfidat gravitatea, care a intrat direct în colțul din stânga sus al porții.

Introducerea sa a introdus ritm în joc, în timp ce trecerea lui Bale a făcut mișcările Madridului mai rapide. După ce și-a pus partea în față, galezul a marcat al doilea gol și a sigilat jocul cu 3-1 în favoarea Los Blancos printr-o lovitură îndrăzneață de 35 de metri. Pentru un bărbat care a redus o cifră frustrantă după ce a fost folosit în principal ca înlocuitor în acest sezon, performanța lui Bale nu a propulsat doar Madridul către cel de-al 13-lea titlu al Ligii Campionilor, ci și-a redus atenția criticilor.

În timp ce toată lumea înțelegea în mod înțelept strălucirea individuală a lui Bale în ciocnirea summitului, un bărbat în special nu părea să fie impresionat. Ronaldo, care a marcat el însuși un gol cu ​​„lovitura de bicicletă” împotriva Juventus în sferturile de finală la începutul acestui sezon, a susținut că Liga Campionilor trebuie redenumită în timp ce a sărbătorit cel de-al cincilea său câștig în titlul UCL.

Cristiano Ronaldo

unde pot locui gratuit într-un cort

Întrebat dacă a avut vreo dezamăgire pentru că nu a reușit să înscrie în râvnita finală, Gareth Bale revendică lumina reflectoarelor pentru lovitura sa aeriană, Ronaldo a uimit pe toată lumea răspunzând: „Cine? Poate că Liga Campionilor ar trebui să-și schimbe numele în Liga Campionilor CR7. Cine are mai multe titluri în Liga Campionilor și mai multe goluri? Am câștigat cinci și sunt din nou cel mai bun marcator, așa că nu pot fi trist '.

Incapabil să înscrie mai devreme, Ronaldo a fost, de asemenea, vizibil tulburat în minutul 85, când Bale, mai degrabă decât să-i treacă mingea către CR7, a optat pentru hat-trick-ul său, doar ca Lovren să facă un minunat atac de ultimul om pentru a-l nega în cele din urmă pe galez. Iată ce părere au fanii despre performanța lui Bale și despre flop-show-ul lui Ronaldo: